15 maj 2016

M1A1/A2 Abrams [Trumpeter 1/35] part 1

Jak to mówią, jeżeli masz za dużo projektów na głowie to zacznij kolejny projekt :)
Trumpeter 01535 jest bardzo ciekawym zestawem. Oferuje wykonanie jednej z 5 wersji czołgu Abrams. Dodatkowo koszt zestawu jest bardzo niski, waha się między 80-100 zł. Duża ilość ramek jak na taki zestaw. To wszystko sprawiło, że zdecydowałem się na budowę tego modelu w ostatni weekend. Założyłem, że w ciągu 3 wieczorów zrealizuję kompletny projekt. Jak się myliłem. Elementy wanny i kadłuba były bardzo nie spasowane ze sobą - szpachlowanie, szlifowanie, dosztukowywanie elementów z plasticardu, szlifowanie, szpachlowanie, szlifowanie, polerowanie. Tak to wyglądało! Z bryłą wieży było podobnie. Detale takie jak skrzynki, które właśnie schną mają podobne problemy. Aczkolwiek plastik w wypraskach jest wykonany z bardzo fajnego materiału - bardzo podatny w obróbce. Przyjemnie się z tym plastikiem pracuje. Tyle udało się zrobic przez weekend.

Bryła pojazdy: podwozie + wieża

Niektóre elementy szybciej wykonać od podstaw niż czyścić z nadlewek. W tym przypadku użyłem rurki mosiężnej tego samego producenta co zestawu :]

Tylne światła na razie wyglądają tragicznie. Może je tak zostawię a może skonwertuję. Ale zwracają uwagę bardziej białe paski na fartuchach. Tak, to dosztukowane elementy z plasticardu, żeby było wszystko równo. 

Kolejny przykład spasowania elementów :)

Skrzynie... ehhh... Nic nie pasowało :) więc trzeba było zaszpachlować dziury w wieży, zrobić nowe uchwyty na skrzyniach, wyznaczyć miejsce otworów, nawiercić je i dopiero można było przykleić :)
Zresztą widać na jednym włazie (po lewo) jeszcze schnącą szpachlę. Trumpek zrobił tam dwie dziury. czeka mnie tam szlifowanie, odtwarzanie antislipa i dorobienie śrub, które musiałem zedrzeć. 

Błotniki trzeba było zaszpachlować na łączeniach , następnie zeszlifować i wypolerować. Po czym przetrasować linie łączeń zrobić ten wichajster i zrobić antislip na nowo.

Kolejny przykład jak łatwo i szybko można zrobić coś od zera niż czyścić część z zestawu.

Widok na tył pojazdu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz