24 maj 2017

Nakajima B5N2 'Kate' [Airfix 1/72] part 2

Kate trafiła do lakierni. Zaczynam od czarnego podkładu Ammo Mig.


Następnie pokrywam miejsca, w których mają się pojawić odpryski i zadrapania farbką X-11 Chrome Silver. Całość zabezpieczam satynowym lakierem Vallejo.


W kolejnym kroku pokrywam srebrny kolor Scratches Effects Ammo Mig. Nie czekam zbyt długo aż wyschnie i pokrywam górną cześć samolotu farbą XF-13 J.A. Green. Powoduje to że niektóre fragmenty (tam gdzie nie do końca wyschnął Scratches Effect) mieszają się ze sobą tworząc dość interesujący efekt. Po tym jak farbka przeschła pokrywam ją wodą i zdrapują pędzlem o sztywnym włosiu, wykałaczką albo igłą. Całość zabezpieczam satynowym lakierem.


Czas na szare pasy. Maskuję obszar na skrzydłach za pomocą taśmy Tamiya oraz to co nie chce aby przypadkowo zostało pomalowane przez aerograf Camouflage Masking Putty Ammo Mig.


I tak jak w przypadku odprysków na skrzydłach tutaj również pryskam Scratches Effect Ammo Mig a następnie XF-53 Neutral Grey.


Zaraz po zdjęciu maskowania.


Po działaniach z woda i pędzlem o sztywnym włosiu.


Czas na spód. Staram się zamaskowac profilaktycznie taśmą Tamiya boki samolotu oraz wspomagam się Camouflage Masking Putty Ammo Mig.


Po zdjęciu maskowania. Do pomalowania spodu użyłem farbki XF-55 Deck tan. Do pomalowania wnętrza podwozia Mr.Hobby 57.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz