20 maj 2017

StuG.III auf ZüX 66 "Arminius" [BlackDog 1/72] Weathering

Weathering zaczynam od naniesienia śladów rdzy kumulującej się wokół rożnych włazów i wystających elementów. Zależy mi na przebarwieniach białego kamuflażu. Do tego zabiegu korzystam z Oilbrushera Rust firmy Ammo. Kończę ten etap wymalowując zacieki w niektórych miejscach korzystając z Streaking Rust Effect również firmy Ammo. Całość zabezpieczam satynowym lakierem i pozostawiam do wyschnięcia.


Następnym etapem jest naniesienie kurzu oraz błota. W tym celu wykorzystuję dwie emalie: Sumer Kursk Earth (AK Interactive) oraz Kursk Soil (Ammo Mig). Specyfiki nakładam w losowych miejscach w szczególności na wszystkich górnych płytach. Boczne panele zostawiam tak jak są.


Gęstsze ślady pozostawione na pojeździe kumuluję głównie wokół nóg. Wykorzystuję w tym celu Turned Earth, Heavy Earth, Dry Steppe oraz Wet ground. Najpierw nanoszę jaśniejsze tony często rozbryzgując je na modelu po czym tę samą metodą umieszczam ciemniejsze tony.


Ostatnim zabiegiem tego etapu jest naniesienie plam oleju, smarów itd. Do tego wykorzystuję Fuel Stains oraz Fresh Engine Oil firmy Ammo Mig. Staram się je umieścić w logicznych miejscach. Czarny pigment wykorzystuję do symulacji okopceń. Na samym końcu niektóre krawędzie podkreślam na zmianę pigmentem Gun Metal firmy Mig Production oraz grafitem w ołówku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz