20 maj 2017

StuG.III auf ZüX 66 "Arminius" [BlackDog 1/72] Malowanie podstawki oraz akcenty końcowe

Całość podstawki pokrywam czarnym podkładem Ammo Mig. Następnie solidną warstwą lakieru satynowego w sprayu od Vallejo zabezpieczam całą podstawę i pozostawiam na parę dni do wyschnięcia.


Kiedy lakier wysechł zabezpieczam taśmą maskującą Tamiya to co nie chcę aby zostało pomalowane.


Pierwszy kolor jaki nakładam to XF-9. Następnie XF-68 a na końcu XF-72. Przy nakładaniu każdej warstwy nie staram się całkowicie pokrywać powierzchni. Raczej wypsikuję mgiełki aerografem pod różnymi kątami aby w naturalny sposób uzyskać efekt podobny do malowania suchym pędzlem.
Kiedy podstawka jest pomalowana wpuszczam wash - Paneliner od AK Interactive. Rozcieńczam go terpentyną zapachową.


Metodą suchego pędzla pokrywam kamyki farbką XF-23 Tamiya.


W kilku miejscach umieszczam wyschniętą roślinność. Do tego wykorzystuję matę Polaka oraz kępki trawy, którego nazwy producenta nie pamiętam. Całość kleję Sand & Gravel Fixerem od AK. Wolę ten od AK, jest rzadszy i lepiej klei niż ten od Ammo Mig. Pomimo tego że w teorii powinny to być te same płyny.


Nakładam kilka efektów ziemnych. Do tego wykorzystuję Fresh mud, Dark mud, Earth Effects oraz Dump Earth. Całość blenduję terpentyną bezzapachową. Wszystko ma pływać i mieszać się ze sobą do uzyskania kolorystycznej papki. Pozostawiam do wyschnięcia. Można ten etap przyśpieszyć suszarką do włosów. Rozlewające się płyny pędem powietrza dają ciekawe rezultaty.


Pierwszą warstwę śniegu robię z pasty Tamiya oraz Still Watera Vallejo.


Zanim nakładam kolejną warstwę śniegu mocuję model oraz figurki do podstawki. Następnie pokrywam kolejny raz pastą od Tamiya śnieg ze Still Water Vallejo. Staram się wtopić model w podstawkę. Na modelu również nakładam pastę śnieżną ze Still Water. Mieszanie w róznych proporcjach daje ciekawe efekty, od zamrożonego śniegu po zmarzliny itd. Niektóre akcenty oraz zacieki na modelu podkreślam Wet Effects od AK. Miejscami psikam aerografem lakier błyszczący X-22.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz